AM26LV31E的基本参数
  • 制造厂商:TI
  • 产品类别:接口
  • 技术类目:RS-485 和 RS-422 收发器
  • 功能描述:具有 +/-15kV IEC ESD 保护的低电压高速四路差分线路驱动器
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
AM26LV31E的产品详情:
The device is optimized for balanced-bus transmission at switching rates up to 32 MHz. The outputs have high current capability for driving balanced lines, such as twisted-pair transmission lines, and provide a high impedance in the power-off condition.
The AM26LV31EI is characterized for operation from –40°C to +85°C.
AM26LV31E的优势和特性:
  • Meets or Exceeds Standards TIA/EIA-422-B and ITU Recommendation V.11
  • Operates From a Single 3.3-V Power Supply
  • ESD Protection for RS422 Bus Pins
    • ±15-kV Human-Body Model (HBM)
    • ±8-kV IEC61000-4-2, Contact Discharge
    • ±15-kV IEC61000-4-2, Air-Gap Discharge
  • Switching Rates Up to 32 MHz
  • Propagation Delay Time: 8 ns Typical
  • Pulse Skew Time: 500 ps Typical
  • High Output-Drive Current: ±30 mA
  • Controlled Rise and Fall Times: 5 ns Typical
  • Differential Output Voltage With 100-Ω Load: 2.6 V Typical