TL1451A-EP的基本参数
  • 制造厂商:TI
  • 产品类别:电源管理
  • 技术类目:直流/直流开关稳压器 - 升压稳压器
  • 功能描述:增强型产品双路脉宽调制控制电路
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
TL1451A-EP的产品详情:
The uncommitted output transistors provide common-emitter output capability for each controller. The internal amplifiers exhibit a common-mode voltage range from 1.04 V to 1.45 V. The dead-time control (DTC) comparator has no offset unless externally altered and can provide 0% to 100% dead time. The on-chip oscillator can be operated by terminating RT and CT. During low VCC conditions, the undervoltage lockout control circuit feature locks the outputs off until the internal circuitry is operational.
The TL1451A-EP is characterized for operation from -55°C to 125°C.
TL1451A-EP的优势和特性:
  • Controlled Baseline
    • One Assembly/Test Site, One Fabrication Site
  • Enhanced Diminishing Manufacturing Sources (DMS) Support
  • Enhanced Product-Change Notification
  • Qualification Pedigree(1)
  • Complete Pulse-Width Modulation (PWM) Power-Control Circuitry
  • Completely Synchronized Operation
  • Internal Undervoltage Lockout Protection
  • Wide Supply-Voltage Range
  • Internal Short-Circuit Protection
  • Oscillator Frequency . . . 500 kHz Max