TL1451A-Q1的基本参数
  • 制造厂商:TI
  • 产品类别:电源管理
  • 技术类目:直流/直流开关稳压器 - 升压稳压器
  • 功能描述:符合 AEC-Q100 标准的 3.6V 至 50V 双通道 PWM 控制器
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
TL1451A-Q1的产品详情:
The uncommitted output transistors provide common-emitter output capability for each controller. The internal amplifiers exhibit a common-mode voltage range from 1.04 V to 1.45 V. The dead-time control (DTC) comparator has no offset unless externally altered and can provide 0% to 100% dead time. The on-chip oscillator can be operated by terminating RT and CT. During low VCC conditions, the undervoltage lockout control circuit feature locks the outputs off until the internal circuitry is operational.
The TL1451AQ-Q1 is characterized for operation from -40°C to 125°C.
TL1451A-Q1的优势和特性:
  • Qualified for Automotive Applications
  • Complete PWM Power Control Circuitry
  • Completely Synchronized Operation
  • Internal Undervoltage Lockout Protection
  • Wide Supply Voltage Range
  • Internal Short-Circuit Protection
  • Oscillator Frequency . . . 500 kHz Max