TL4050A50-Q1的基本参数
  • 制造厂商:TI
  • 产品类别:电源管理
  • 技术类目:电压基准 - 并联电压基准
  • 功能描述:固定电压、0.1%、50ppm/°C 汽车类精密微功耗并联电压基准
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
TL4050A50-Q1的产品详情:
  • Qualified for Automotive Applications
  • Fixed Output Voltages of 2.048V, 2.5V, 4.096V, 5V
  • Tight Output Tolerances and Low Temperature Coefficient
    • Max 0.1%, 50 ppm/°C A Grade
    • Max 0.2%, 50 ppm/°C B Grade
    • Max 0.5%, 50 ppm/°C C Grade
  • Low Output Noise: 41VRMS Typ
  • Wide Operating Current Range: 60μA Typ to 15 mA
  • Stable With All Capacitive Loads; No Output Capacitor Required
  • Available in Extended Temperature Range: 40°C to 125°C