TL4051B12的基本参数
  • 制造厂商:TI
  • 产品类别:电源管理
  • 技术类目:电压基准 - 并联电压基准
  • 功能描述:1.225V、0.2% 50ppm/°C 精密微功耗并联电压基准
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
TL4051B12的产品详情:
TL4051B12的优势和特性:
  • 1.225-V Fixed and Adjustable (1.225-V to 10-V) Outputs
  • Tight Output Tolerances and Low Temperature Coefficient
    • Max 0.1%, 50 ppm/°C A Grade
    • Max 0.2%, 50 ppm/°C B Grade
    • Max 0.5%, 50 ppm/°C C Grade
  • Low Output Noise. . 20 VRMS (Typ)
  • Wide Operating Current Range. . .60 A (Typ) to 12 mA
  • Stable With All Capacitive Loads; No Output Capacitor Required
  • Available in
    • Industrial Temperature: -40°C to 85°C
    • Extended Temperature:. . .-40°C to 125°C