- 点击这里打开及下载TPS3805H33-Q1的技术文档资料
- TI代理渠道,提供当日发货、严格的质量标准,满足您的目标价格
During power on, RESET is asserted when supply voltage VDD becomes higher than 0.8 V. Thereafter, the supervisory circuit monitors VDD (and/or SENSE) and keeps RESET active as long as VDD or SENSE remains below the threshold voltage VIT. As soon as VDD (SENSE) rises above the threshold voltage VIT, RESET is deasserted again. The product spectrum is designed for 1.5-V, 3.3-V, and adjustable supply voltages.
- Qualified for Automotive Applications
- Single Voltage Detector (TPS3803): Adjustable and 1.5 V
- Dual Voltage Detector (TPS3805): Adjustable and 3.3 V
- High ±1.5% Threshold Voltage Accuracy
- Supply Current: 3 A Typical at VDD = 3.3 V
- Push/Pull Reset Output (TPS3805), Open-Drain Reset Output (TPS3803)
- Temperature Range: 40°C to 125°C