TS12A4517的基本参数
  • 制造厂商:TI
  • 产品类别:开关与多路复用器
  • 技术类目:模拟开关和多路复用器
  • 功能描述:±6V 双电源、1:1 (SPST)、单通道通用模拟开关(低电平有效)
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
TS12A4517的产品详情:
These CMOS switches can operate continuously with a dual supplies between ±1 V and ±6 V [(2 V < (V+ – V) < 12 V]. Each switch can handle rail-to-rail analog signals. The OFF-leakage current maximum is only 5 nA at 25°C or 10 nA at 85°C.
For pin-compatible parts for use with single supply, see the TS12A4514/TS12A4515.
TS12A4517的优势和特性:
  • ±1-V to ±6-V Dual-Supply Operation
  • Specified ON-State Resistance:
    • 25 Max With ±5-V Supply
    • 35 Max With ±3.3-V Supply
    • 47 Max With ±1.8-V Supply
  • Specified Low OFF-Leakage Currents:
    • 5 nA at 25°C
    • 10 nA at 85°C
  • Specified Low ON-Leakage Currents:
    • 5 nA at 25°C
    • 10 nA at 85°C
  • Low Charge Injection: 13 pC (±5-V Supply)
  • Fast Switching Speed: tON = 85 ns, tOFF = 50 ns (±5-V Supply)
  • Break-Before-Make Operation (tON > tOFF)
  • Latch-Up Performance Exceeds 100 mA Per JESD 78, Class II