DS15BR401的基本参数
  • 制造厂商:TI
  • 产品类别:接口
  • 技术类目:LVDS、M-LVDS 和 PECL IC
  • 功能描述:具有预加重功能的 4 通道 LVDS 缓冲器/中继器
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
DS15BR401的产品详情:
The DS15BR400/DS15BR401 are powered from a single 3.3V supply and consume 578 mW (typ). They operate over the full -40°C to +85°C industrial temperature range and are available in space saving WQFN-32 and TQFP-48 packages.
DS15BR401的优势和特性:
  • DC to 2 Gbps Low Jitter, High Noise Immunity, Low Power Operation
  • 6 dB of Pre-emphasis Drives Lossy Backplanes and Cables
  • LVDS/CML/LVPECL Compatible Input, LVDS Output
  • On-chip 100 output termination, optional 100 Input Termination
  • 15 kV ESD Protection on LVDS Inputs and Outputs
  • Single 3.3V Supply
  • Industrial -40 to +85°C Temperature Range