SN65LVDS94的基本参数
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
SN65LVDS94的产品详情:
The SN65LVDS94 is characterized for operation over ambient air temperatures of -40°C to 85°C.
SN65LVDS94的优势和特性:
  • 4:28 Data Channel Expansion at up to 1.904 Gigabits per Second Throughput
  • Suited for Point-to-Point Subsystem Communication With Very Low EMI
  • Operates From a Single 3.3-V Supply and 250 mW (Typ)
  • 5-V Tolerant SHTDN\ Input
  • Rising Clock Edge Triggered Outputs
  • Bus Pins Tolerate 4-kV HBM ESD
  • Packaged in Thin Shrink Small-Outline Package With 20 Mil Terminal Pitch
  • Consumes <1 mW When Disabled
  • Wide Phase-Lock Input Frequency Range
      20 MHz to 65 MHz
  • No External Components Required for PLL
  • Meets or Exceeds the Requirements of ANSI EIA/TIA-644 Standard
  • Industrial Temperature Qualified TA = -40°C to 85°C