- 点击这里打开及下载SN74LS367A的技术文档资料
- TI代理渠道,提供当日发货、严格的质量标准,满足您的目标价格
These devices feature high fan-out, improved fan-in, and can be used to drive terminated lines down to 133 ohms.
- 3-State Outputs Drive Bus Lines or Buffer Memory Address Registers
- Choice of True or Inverting Outputs
- Dependable Texas Instruments Quality and Reliability
- '365A, '367A, 'LS365A, 'LS367A True Outputs '366A, '368A, 'LS366A, 'LS368A Inverting Outputs