TPS3805H33的基本参数
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
TPS3805H33的产品详情:
During power on, RESET is asserted when supply voltage VDD becomes higher than 0.8 V. Thereafter, the supervisory circuit monitors VDD (and/or SENSE) and keeps RESET active as long as VDD or SENSE remains below the threshold voltage VIT. As soon as VDD (SENSE) rises above the threshold voltage VIT , RESET is deasserted again. The product spectrum is designed for 1.5 V, 3.3 V, and adjustable supply voltages. The devices are available in a 5-pin SC-70 package.
TPS3805H33的优势和特性:
  • Single Voltage Detector (TPS3803): Adjustable/1.5 V
  • Dual Voltage Detector (TPS3805): Adjustable/3.3 V
  • High ±1.5% Threshold Voltage Accuracy
  • Supply Current: 3 A Typical at VDD = 3.3 V
  • Push/Pull Reset Output (TPS3805) Open-Drain Reset Output (TPS3803)
  • Temperature Range: -40°C to +85°C