TPS3807A30的基本参数
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
TPS3807A30的产品详情:
The TPS3807 family microprocessor supervisory circuits monitor system voltages as low as 1.225V. These devices assert an open-drain RSTVDD signal when the VDD voltage drops below a preset threshold. The RSTVDD output remains asserted until the VDD voltage returns above its threshold. The device also provides an additional RSTSENSE output for a SENSE input with adjustable thresholds and hysteresis.
TPS3807A30的优势和特性:
  • Two Supply Monitors in One Package
  • One Monitor with Fixed High-Accuracy Thresholds for System Supply Monitoring
  • Second Monitor with Variable Threshold and 30mV Hysteresis to Provide Failsafe
  • Very Low Quiescent Current: 3.5A typ
  • High Threshold Accuracy: 1% max (0°C to +85°C)
  • Open-Drain Reset Outputs
  • Temperature Range: -40°C to +85°C