DS26LV32AT的基本参数
  • 制造厂商:TI
  • 产品类别:接口
  • 技术类目:RS-485 和 RS-422 收发器
  • 功能描述:3V 增强型 CMOS 四路差动线路接收器
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
DS26LV32AT的产品详情:
The DS26LV32A is a high speed quad differential CMOS receiver that meets the requirements of both TIA/EIA-422-B and ITU-T V.11. The CMOS DS26LV32AT features typical low static ICC of 9 mA which makes it ideal for battery powered and power conscious applications. The TRI-STATE enables, EN and EN*, allow the device to be active High or active Low. The enables are common to all four receivers.
The receiver output (RO) is guaranteed to be High when the inputs are left open. The receiver can detect signals as low as ±200 mV over the common mode range of ±10V. The receiver outputs (RO) are compatible with TTL and LVCMOS levels.
DS26LV32AT的优势和特性:
  • Low Power CMOS Design (30 mW typical)
  • Interoperable with Existing 5V RS-422 Networks
  • Industrial and Military Temperature Range
  • Conforms to TIA/EIA-422-B (RS-422) and ITU-T V.11 Recommendation
  • 3.3V Operation
  • ±7V Common Mode Range @ VID = 3V
  • ±10V Common Mode Range @ VID = 0.2V
  • Receiver OPEN Input Failsafe Feature
  • Guaranteed AC Parameter:
    • Maximum Receiver Skew:4 ns
    • Maximum Transition Time:10 ns
  • Pin Compatible with DS26C32AT
  • 32 MHz Toggle Frequency