SN65HVD12-EP的基本参数
快速报价,在行业拥有较高的知名度及影响力
SN65HVD12-EP的产品详情:
The SN65HVD10, SN65HVD11, and SN65HVD12 combine a 3-state differential line driver and differential input line receiver that operate with a single 3.3 V power supply. They are designed for balanced transmission lines and meet or exceed ANSI standard TIA/EIA-485-A and ISO 8482:1993. These differential bus transceivers are monolithic integrated circuits designed for bidirectional data communication on multipoint bus-transmission lines. The drivers and receivers have active-high and active-low enables respectively, that can be externally connected together to function as direction control. Low device standby supply current can be achieved by disabling the driver and the receiver.
  • Controlled Baseline
    • One Assembly/Test Site
    • One Fabrication Site
  • Extended Temperature Performance of Up to -40°C to 125°C and -55°C to 125°C
  • Enhanced Diminishing Manufacturing Sources (DMS) Support
  • Enhanced Product-Change Notification
  • Qualification Pedigree(1)
  • Operates With a 3.3 V Supply
  • Bus-Pin ESD Protection Exceeds 16 kV HBM
  • 1/8 Unit-Load Option Available (Up to 256 Nodes on the Bus)
  • Optional Driver Output Transition Times for Signaling Rates of 1 Mbps, 10 Mbps, and 25 Mbps(2)
  • Meets or Exceeds the Requirements of ANSI TIA/EIA-485-A
  • Bus-Pin Short Circuit Protection From -7 V to 12 V
  • Low-Current Standby Mode . . . 1 A (Typ)